slide01 slide02 slide03 slide04 slide05 slide06
Obec    Obyvateľ    Samospráva

Vážení občania, dovoľte aby sme zareagovali na aktuálnu situáciu na Ukrajine. Máme vedomosť o tom, že jednotlivci aj organizácie majú snahu sa zapojiť do zbierok pre utečencov.
V prvom rade chceme poďakovať všetkým, ktorí majú snahu zapojiť sa do zbierok. Svoje kroky ohľadne materiálnej pomoci koordinujeme so Združením miest a obcí Slovenska, ako i s Okresným úradom Bytča, odborom krízového riadenia.
Okresný úrad odbor krízového riadenia nás bude včas informovať, podľa aktuálnej situácie, o požiadavkách na konkrétny druh materiálnej pomoci a my následne budeme informovať verejnosť.
Budeme Vás informovať nielen o súpise zbieraného materiálu, ale aj o kontaktných miestach, kde sa bude materiálna pomoc sústreďovať.
Štát spustil web www.ua.gov.sk. Je určený špeciálne pre Ukrajincov, ktorí prichádzajú na Slovensko, obsahuje odpovede na najdôležitejšie otázky a je dostupný v ukrajinskom jazyku.
Pokiaľ máte záujem poskytnúť ubytovanie pre utečencov, ponuku môžete nahlásiť na oficiálne kontakty na MV SR pre to určené: 02/48593312, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Vzhľadom k tomu, že Mesto Bytča je po dohode so starostami obcí okresu Bytča aj okresným centrom, ktoré plní úlohu koordinácie a funkciu logistickú, je možné nahlásiť možnosti ubytovania aj na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Ďakujeme za prejavenú solidaritu a spolupatričnosť.
Ing. Jozef Mičieta
starosta obce